All4car
  Zák. zóna

Bioplyn do dieselových motorov

Biogas je všeobecné označenie pre plyn (metán + prímesi), ktorý vzniká pri biologickom rozklade. Jeho výhodou je, že vzniká ako odpadový produkt, ale ak investujete do čističky a plniaceho zariadenia, môžete naň jazdiť rovnako dobre ako na CNG, ale za omnoho lepšiu cenu. Naviac, čo sa týka emisií je toto zariadenie k prírode ešte šetrnejšie ako CNG.

 

 

Pre koho je Bioplyn najvhodnejší?

Bioplyn vytvárajú hlavne bioplynové stanice, skládky, družstvá atď. Práve pre tento typ firiem je možnosť zmysluplne biogas využívať na pohon svojej techniky. Stačí si zvážiť, koľko plynu produkujú, koľko ich stoja palivá pre ich techniku a koľko by stála prestavba ich techniky na plyn.

 

 

 

Bioplynové stanice môžu plyn ďalej predávať iným podnikom alebo jednotlivcom a títo tak môžu jazdiť podstatne lacnejšie.​

 

Metán, hlavná zložka bioplynu, je jeden z najsilnejších "skleníkových" plynov. Takže ak sa nevypustí do atmosféry, profituje z toho nielen vaša peňaženka.

 

Metán, hlavná zložka bioplynu, je jeden z najsilnejších "skleníkových" plynov. Takže ak sa nevypustí do atmosféry, profituje z toho nielen vaša peňaženka.

 

Predajcovia áut naďalej strašia zákazníkov stratou záruky, napriek tomu, že na to vôbec nie je dôvod. Ide o to, že zákazníkov postrašia tým, že ak si prestavajú auto na jazdenie na plyn, stratia záruku. Malo by to byť stále o presvedčení daného zákazníka, či chce ušetriť pri tankovaní alebo nie. Aj keď by stratil záruku, nemalo by sa jednať o celé auto, ale iba o stratu záruky na to čoho sa týka plyn. Ostatné časti auta by nemali byť postihnuté stratou záruky. Všetko ale záleží od toho ako si to vysvetlí predajca pri obhajobe straty záruky. Legálne by auto kúpené na jazdu na naftu nemalo stratiť záruku.

 

 

Šetrenie

Tak, ako aj pri ostatných druhoch plynu, je šetrenie po prestavbe na bioplyn zaručené. Treba si však rozumne spočítať, koľko vás bude stať prestavba, prípadne zakúpenie čističky plynu a či ste schopní tento plyn buď prejazdiť alebo predať ďalej. Pokiaľ tento plyn vzniká ako odpadový produkt, návratnosť je veľmi rýchla.

 

Dostupnosť staníc

Neexistuje oficiálna sieť staníc biogasu. Biogas ako palivo je primárne vhodný pre veľké podniky, družstvá, bioplynové stanice alebo skládky. Pre jednotlivcov je omnoho pohodlnejšie LPG.

Ak nad týmto palivom uvažujete, nájdite si najbližšiu bioplynovú stanicu a spýtajte sa ich, či plyn predávajú.

 

 

 

Načítavam stanice. Chvíľku to potrvá.